ST-32EA203
Nidec Components Corporation
Producto No:
ST-32EA203
Descripción:
TRIMMER 20KOHM 0.125W J LEAD TOP
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series ST-32
Power (Watts) 0.125W, 1/8W