ST-4EC101
Nidec Components Corporation
Producto No:
ST-4EC101
Descripción:
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series ST4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W