ST-5ETX500
Nidec Components Corporation
Producto No:
ST-5ETX500
Descripción:
TRIMMER 50 OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Guía del usuario
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 14
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.236" x 0.169" Face (6.00mm x 4.30mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Series ST5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W