ST-7ETA101
Nidec Components Corporation
Producto No:
ST-7ETA101
Descripción:
TRIMMER 100 OHM 0.25W J LEAD TOP
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 3
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series ST7
Power (Watts) 0.25W, 1/4W