ST-7ETB204
Nidec Components Corporation
Producto No:
ST-7ETB204
Descripción:
TRIMMER 200K OHM 0.25W GW TOP
Guía del usuario
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 3
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Series ST7
Power (Watts) 0.25W, 1/4W