Hammond Manufacturing
Producto No:
ST161608SS
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOX S STEEL NAT 18.900"L X 16"W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Area (L x W) | 302in² (1948cm²) |
| Color | Natural |
| Material | Metal, Stainless Steel |
| Size / Dimension | 18.900" L x 16.000" W (480.06mm x 406.40mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 28 lbs (12.7 kg) |
| Ratings | IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508 |
| Design | Hinged Door, Slanted Top |
| Thickness | 14 Gauge |
| Series | Eclipse |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | Stainless Steel Hinges |
| Height | 8.000" (203.20mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | ST161608 |