ST201C476MAJ10
KYOCERA AVX
Producto No:
ST201C476MAJ10
Descripción:
CAP CER 47UF 100V X7R SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 1.025" L x 0.300" W (26.04mm x 7.62mm)
Series TurboCap™
Package / Case Stacked SMD, 20 J-Lead
Thickness (Max) 0.220" (5.59mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF