ST205C276MAN03
KYOCERA AVX
Producto No:
ST205C276MAN03
Descripción:
CAP CER 27UF 50V X7R 6DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.220" (5.59mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.220" (5.59mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.325" L x 0.300" W (8.26mm x 7.62mm)
Series TurboCap™
Package / Case Stacked DIP, 6 Lead
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 27 µF