ST42EG501
Nidec Components Corporation
Producto No:
ST42EG501
Descripción:
TRIMMER 500OHM 0.25W J LEAD SIDE
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series ST42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W