ST715PU25R
STMicroelectronics
Producto No:
ST715PU25R
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
8-DFN (3x3)
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 85MA 8DFN
En stock : 304
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5.5 µA
Voltage - Input (Max) 24V
PSRR 57dB ~ 38dB (100kHz ~ 1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 85mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6.5 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Control Features -
Series -
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 1V @ 85mA