ST80X-24S(50)
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
ST80X-24S(50)
Descripción:
CONN HEADER SMD 24POS 1MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.378" (9.60mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 100V
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 0.5A
Contact Type Non-Gendered
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Cradle
Style Board to Cable/Wire
Features Board Guide, Mounting Flange, Shielded
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -30°C ~ 80°C