STE180-75T2KI
Vishay Sprague
Producto No:
STE180-75T2KI
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 180UF 10% 75V AXIAL
En stock : 28
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T2
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Series SuperTan®, Extended STE
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 180 µF