STGFW20V60F
STMicroelectronics
Producto No:
STGFW20V60F
Descripción:
IGBT 600V 40A 52W TO3PF
En stock : 281
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 20A, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 200µJ (on), 130µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 38ns/149ns
Supplier Device Package TO-3PF
Current - Collector Pulsed (Icm) 80 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 20A
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Gate Charge 116 nC
Power - Max 52 W