STGW15H120F2
STMicroelectronics
Producto No:
STGW15H120F2
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
IGBT H-SERIES 1200V 15A TO-247
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 15A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 380µJ (on), 370µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 23ns/111ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.6V @ 15V, 15A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 67 nC
Power - Max 259 W