STHD477M125ESHS
Vishay Sprague
Producto No:
STHD477M125ESHS
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
STHS477M125DESH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series STH
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 470 µF