Hogar / Memory / STK12C68-C45
minImg
STK12C68-C45
Infineon Technologies
Producto No:
STK12C68-C45
Paquete:
28-CDIP
Descripción:
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28CDIP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 8K x 8
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 28-CDIP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 45ns
Access Time 45 ns
Memory Size 64Kbit
Package / Case 28-CDIP (0.300", 7.62mm)
Technology NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V