STMicroelectronics
Producto No:
STM32F217IGH6
Fabricante:
Paquete:
176+25UFBGA (10x10)
Lote:
-
Descripción:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176UFBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$18.9335
$18.9335
10
$17.40305
$174.0305
25
$16.68162
$417.0405
168
$14.697858
$2469.240144
336
$13.976504
$4696.105344
504
$13.074793
$6589.695672
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Speed | 120MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 132K x 8 |
| Number of I/O | 140 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 176+25UFBGA (10x10) |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | STM32F2 |
| Package / Case | 201-UFBGA |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, Memory Card, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32F217 |