STM32L152RDY6TR
STMicroelectronics
Producto No:
STM32L152RDY6TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
64-WLCSP (4.54x4.91)
Descripción:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 64WLCSP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 48K x 8
Number of I/O 51
Peripherals Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-WLCSP (4.54x4.91)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 12K x 8
Series STM32L1
Package / Case 64-UFBGA, WLCSP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 384KB (384K x 8)
Data Converters A/D 21x12b; D/A 2x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V