Hogar / TVS Diodes / STN101050BL30
minImg
STN101050BL30
Eaton - Electronics Division
Producto No:
STN101050BL30
Paquete:
DFN1006-2L
Descripción:
TVS DIODE 5VWM 30VC DFN1006-2L
En stock : 39339
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.5A (8/20µs)
Applications DVI, Telecom, USB
Capacitance @ Frequency 0.3pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 100W
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2L
Series BUSSMANN
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V (Max)