STPS1170AFN
STMicroelectronics
Producto No:
STPS1170AFN
Paquete:
SMAflat
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 170V 1A SMAFLAT
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.5 µA @ 170 V
Series ECOPACK®2
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 1 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 170 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A