Hogar / TVS Diodes / STRVS252X02F
minImg
STRVS252X02F
STMicroelectronics
Producto No:
STRVS252X02F
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
DO-201
Descripción:
TVS DIODE 171VWM 252VC DO201
En stock : 1593
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A (8/20µs)
Applications MOSFET Protection
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 190V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-201
Series STRVS
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 252V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 171V