STV4.35LF200Q
CIT Relay and Switch
Producto No:
STV4.35LF200Q
Descripción:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 48V
En stock : 985
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 4.35mm
Product Status Active
Actuator Orientation Side Actuated
Operating Force 200gf
Mfr CIT Relay and Switch
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 48VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.45mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 8.20mm x 5.80mm