SUP60N06-12P-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUP60N06-12P-E3
Descripción:
MOSFET N-CH 60V 60A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1970 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 12mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.25W (Ta), 100W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 60A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V