SV13AC103MAR
KYOCERA AVX
Producto No:
SV13AC103MAR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SV
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF