SV140K14B
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
SV140K14B
Descripción:
MOV, 140V (Vrms), 10%, 14mm
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 198 V
Capacitance @ Frequency 1020 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V
Series SV
Energy 94J
Package / Case Radial
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 140 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 180 V