SVG063M101GCBPE50V00A
Suscon
Producto No:
SVG063M101GCBPE50V00A
Fabricante:
Suscon
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD
En stock : 400
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 200 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series SVG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr Suscon
Capacitance 100 µF