SVPT115-2Z
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
SVPT115-2Z
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 115W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency -
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 132 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 15V
Voltage - Output 3 -15V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, UR, VDE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.50" L x 4.75" W x 1.77" H (215.9mm x 120.6mm x 45.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2.5 A
Current - Output 1 15 A
Series SVP (115W)
Power (Watts) 115W
Type Enclosed
Current - Output 3 1 A