SW19STM125
Linrose Electronics, Inc.
Producto No:
SW19STM125
Descripción:
SWITCH PB SOLDER TAG MOM DOT 110
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.00mm Dia
Current Rating (Amps) 5A (AC)
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 110 VAC
Series SW19ST
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Mom, Off-Mom
Voltage Rating - AC 250 V