SWPA4030S5R6MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SWPA4030S5R6MT
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 1.95A 85MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.95 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz