SWPA5020S5R1MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SWPA5020S5R1MT
Descripción:
FIXED IND 5.1UH 2.05A 83MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Inductance 5.1 µH
Series SWPA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 32MHz