SWPA5040S1R2NT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SWPA5040S1R2NT
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 4.15A 21MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 110MHz