SWPA6028S510MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SWPA6028S510MT
Descripción:
FIXED IND 51UH 1A 442 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 442mOhm Max
Inductance 51 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz