SWPA6045S9R1MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SWPA6045S9R1MT
Descripción:
FIXED IND 9.1UH 2.6A 56MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm Max
Inductance 9.1 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz