Hogar / Tape / SWT-100MM
minImg
SWT-100MM
Bertech
Producto No:
SWT-100MM
Fabricante:
Bertech
Descripción:
100 MM WIDE SOLDER WAVE MSK TAPE
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Usage Masking, High Temperature, Wave Soldering
Storage/Refrigeration Temperature -
Thickness - Adhesive -
Color Beige
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0076" (7.6 mils, 0.193mm)
Series BERTECH® SWT
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start -
Mfr Bertech
Temperature Range 302°F (150°C)
Shelf Life -
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 3.94" (100.00mm)