SXE15-48S2V5
Artesyn Embedded Power
Producto No:
SXE15-48S2V5
Descripción:
DC DC CONVERTER 2.5V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.91" L x 1.15" W x 0.34" H (48.5mm x 29.2mm x 8.6mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 33V
Series SXE15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 12-SMD Module
Efficiency 85%