SXR331M100ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
SXR331M100ST
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 823.4 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 280mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SXR
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.79 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF