T18102KT10
Vishay Sfernice
Producto No:
T18102KT10
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
TRIMMER 1K OHM 0.75W PC PIN SIDE
En stock : 3054
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.189" Face (6.40mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series T18
Power (Watts) 0.75W, 3/4W