T1812-271J
Tamura
Producto No:
T1812-271J
Fabricante:
Tamura
Paquete:
1812
Descripción:
FIXED IND 270UH 105MA 12 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.143" (3.63mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 270 µH
Series T1812
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 5MHz