T212B226K015CS
KEMET
Producto No:
T212B226K015CS
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL
En stock : 17
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.610" L (4.70mm x 15.49mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Series Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KEMET
Capacitance 22 µF
Features High Reliability
Failure Rate C (0.01%)