T30060-3SR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
T30060-3SR
Descripción:
FUSE BLOCK CART 300V 60A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 0.563" Dia x 0.874" L (14.3mm x 22.2mm)
Series T300
For Use With/Related Products Class T Fuses
Voltage 300V