Hogar / Tantalum Capacitors / T491C475M025AT4100
minImg
T491C475M025AT4100
KEMET
Producto No:
T491C475M025AT4100
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 2312
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3Ohm
Ratings -
Series T491
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 4.7 µF