Hogar / Tantalum Capacitors / T495C156M020ZTE400
minImg
T495C156M020ZTE400
KEMET
Producto No:
T495C156M020ZTE400
Descripción:
CAP TANT 15UF 20% 20V 2312
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm @ 100kHz
Mfr KEMET
Capacitance 15 µF