Hogar / Tantalum Capacitors / T495C336K016ZTE230
minImg
T495C336K016ZTE230
KEMET
Producto No:
T495C336K016ZTE230
Descripción:
CAP TANT 33UF 10% 16V 2312
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 230mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series T495
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 33 µF