Hogar / Tantalum Capacitors / T495C476M006ZTE300
minImg
T495C476M006ZTE300
KEMET
Producto No:
T495C476M006ZTE300
Descripción:
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2312
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 100kHz
Mfr KEMET
Capacitance 47 µF