T73YP201KT20
Vishay Sfernice
Producto No:
T73YP201KT20
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
En stock : 900
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.276" x 0.260" Face (7.00mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series T73
Power (Watts) 0.5W, 1/2W