T7YA224MB40
Vishay Sfernice
Producto No:
T7YA224MB40
Descripción:
TRIMMER 220K OHM 0.5W PC PIN TOP
En stock : 1074
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 220 kOhms
Series T7
Power (Watts) 0.5W, 1/2W