T9AP1D52-48-01
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
T9AP1D52-48-01
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
En stock : 1039
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 21 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 2.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series T9A
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC