TA48L018F(TE12L,F)
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TA48L018F(TE12L,F)
Paquete:
PW-MINI (SOT-89)
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA PW-MINI
En stock : 16
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 800 µA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PW-MINI (SOT-89)
Control Features -
Series -
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 100mA