TAAB475K050G
KYOCERA AVX
Producto No:
TAAB475K050G
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Series TAA
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF