TAP107J020HSB
KYOCERA AVX
Producto No:
TAP107J020HSB
Descripción:
CAP TANT 100UF 5% 20V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code N
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF